Chris Haslam

Chris Haslam 1980 yılında Kanada’da doğdu, 1991 yılında ailesi ile birlikte Singapur’a taşındı. 13 yaşında Singapur’dayken kaykaya başladı. 1996 yılında Kanadaya geri döndü

Daewon Song tarafından keşfedildi ve Daewon Song’un markası olan Deca’da kaymaya başladı. Daewon Song, Rodney Mullen ile birlikte Almost’u kurduğunda Haslam’da Almost’ geçti. Almost Round 3’de ki bölümü ile herkesin ağzını açık bıraktı. 2005 yılında 7. Transworld ödüllerinde okuyucuların 1 numarası seçildi. 2006 yılında ise 411vm nin yarışmasında 1. oldu.

2006 yılında Daewon Song ile birlikte Almost Cheese and Crackers adlı miniramp videosunu çıkardı ki bu video hali hazırda hala en iyi miniramp videosudur, hatta imkansızı zorlamanın videosudur.

Chris Haslam aynı zamanda Kobra Triangle adlı grubun bas gitaristliğini yapmaktadır. Ayırca Haslam muhtemelen en çok yolculuk yapan kaykaycılardan birisi. Bir röpörtajında evinden çok havaalanlarında uyuduğunu söylemiştir bir kaç dakika sonra Haslam’ın evinin görünütleri bunu doğru olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Haslam’ın sponsorları: Almost, Globe, Independent, Momentum, Dakine, Stika, Bones, Vestal, CTI

Almost tarihi: https://sbcspor.com/2009/11/25/almost/

Almost Ürünleri:  https://sbcspor.com/urunler/kaykay-ve-kaykayla-ilgili-hersey/almost-urunleri/

Bulabileceğiniz mağazalar: https://sbcspor.com/nereden-alirim/bayiler/Leave a Reply