Halis Kara

 

B: Halisss röportaj için hazır mısın
Halis Kara: Süt almaya çıktım. 5 dakika sonra hazırım

B: tamamdır :D
B: torku kutuları kesinlikle daha verimli
Halis Kara: Kesinlikle dndn

B: yavaştan başlıyorum sorulara. doğum yılın ve yerin, yükselenin ne ve burçlar hakkında ne düşünüyorsun?
Halis Kara: Boğa burcuyum yükselende boğa diye biliyorum. Kimlikte 93lüyüm ama normalde 91 liyim. Bazı burçların bazı özelliklerini biliyorum o kadar pek bilgili degilim

B: internette yazanlara göre şu tip özelliklerin varmış. Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir. Pug tipi köpekleri yetiştirmeyi sever. Şimdiye kadar inanmıyordum ama şu an burç olayı beni tavladı. Pug yetiştirmeye nasıl karar verdin? Neden pug?
Halis Kara: Ahah kesinlikle çok dikkatimi çeken bir ırktı 2 yıl boyunca ilk köpeğim Muazzez’i bulmak için uğraştım para vermeden almaktı amacım sonra kimsede bulamadım ücretsiz sahiplendirecek kimse yoktu vazgeçtim. Birkaç ay gecti dükkanıma bi kadın geldi iki yavru pug ı vardı. Dövme karşılığı almıştım.
B: hahah harika. kader yine dilek çarkları çalıştırmış.
Halis Kara: Bi türlü yetmedi şu an 4 tane Pug cinsi köpeğim bir tane tekir kedim var evde.

B: çok ılık bir ev. men in black tadında. peki dövme olayına nasıl başladın. benim bir iki tane dövmem olsada stillere çok hakim değilim. Ne tip dövmeler yapıyorsun. Kendi krallığını kurmuşsun hahahah
Halis Kara: Ben 13 yaşında ilk dövmemi yaptırdım Edirne’ye kaçmıştım 1 hafta kaldım dövmeci bi arkadaşın evinde. 3 dövme yaptırdım ama kocaman. İlk dövmelerim bide. Ben genelde çizimde portre yapıyorum ama dövme olayında erken safhalarda, portre imkansız. Müşteriside bulmak zor, fiyatlarda uçuk. Tek tip dövme yapan insanlar sayılı Türkiye de herkes her tarza girişiyor djdj. Bende onlardan biriyim genelde. Müşteri ne isterse. Portre, kadın sureti. Bunları yapmaktan hoşlanıyorum ama yapamayacağım iş olmadıgı sürece hepsini deniyoruz. Yapamayacağın dövmeyi anlıyorsun zaten bakınca.

B: dövmede tam bir mücadele. dünyaya bağlıyor anlaşılan. peki aynı zamanda bir nevi gamersın sanıyorum. tek tip üzerinden mi gidiyorsun yoksa çeşitli oyunlara dağılıyor musun?
Halis Kara: Yani mmorg oyunları seviyorum genelde fps oyunları oynuyorum. Eski knightcılardanım güncel oyunlara çok kaptırmayan oyunculardanım. Lol ve cs go oynuyorum en çok.

B: Hoş. sanırım bende revolt ve age of 2 den aldığım keyfi bir daha alamadım. witcher 3 hariç. köpek yetiştiricisi. hayvan sever, sanatçı , oyuncu ve teknik bir kaykaycısın. ciddi anlamda uyum içinde dengede gibisin. peki nasıl olduda kaykayın teknik kısmında gelişmeye karar verdin?
Halis Kara: Gerçekten o konuda hiç bir çaba harcamadım. 4 yıl Galatasaray 2.lig alt yapısında lisanslı oynadım, bileklerim iyiydi. Kaykaya başladım Ataköy ortamında. 1 2 ay içinde çevirdiğim hareketler gerçekten tuhaftı. 2 aylık kaykaycıyken impossible falan atıyordum. Yıllarca grind ve slide olayından uzaktım. Ataköy de atacak yer yoktu. Öğrenemedik. Grindlarla birkaç yıldır tanışıyorum. Kafamda tasarladığım bi hareket için bütün günümü öldürebilirim. Hareketi yapamadan eve gidersem gün boyu başka harekette yapmamışımdır.

B: mücadele olayını kabulleneli çok olmuş gibi. harika. peki genel olarak kayarken kimlerlesin ve nerede kayıyorsun. kaykay senin için çoğul yada tekil yada karma bir eylem mi. tam olarak kayarkenki ritüellerin ve amaçların neler?
Halis Kara: Avcılar da teras evim var, göl kenarı ve skateparka baya yakın. Bu çevredeki çocuk adamlarla kayıyorum en çok ama kaymaya çıkarken kesinlikle olmasını istediğim isimler oluyor. Atalay Kımız, Yunus, Emirhan gibi çocuklukların yanımdan geçmesini seviyorum. Daha çok isim var özellikle daha küçük, daha İstanbul’un köşe semtlerinden isimlerle kayıyorum. Beşiktaş, Kalamış, Maltepe ayda bir gittiğim yerler. Kayarken tamamen herkeste olduğu gibi iyi hissetmek, spor yapmak ve en önemlisi bu bir show. Görsel shovlara ilgim çok. Dövme, manzara, cross, kaykay hayatımın her dakikasında olan şeyler. Kayarkenki amacım aslında son zamanlarda kafa dağıtmak ve bu işte ilerlemek.

B: Sanırım herkesin duygularına tercüman oldun. Bu röportajın sonuna gelsekte seni daha yakınen tanımak isteyenler artık senin izini sürebilirler gibi gözüküyor. İlham baktığın heryerde seni buluyor, umarım bu böyle devam eder. Sence bu hayat nedir ve son olarak söylemek istediklerini alabilir miyiz?

Halis Kara: Bu hayat bence tadını çıkarmamız gereken zevklerimizi ve istediklerimizi yapabileceğimiz tek yer. Oturmayın oturarak kaykay öğrenilmez. Sizden iyi kayan birini gördüğünüzde oturup izleyin ama bişeyler kapmak için izleyin. Çoğu zaman görüyorum bişeyler yapınca tepkilere bakıyorum nasıl yapıyorsun bizede öğret.. Beklerken imkansız, gerek yok; hayatta yapamam gibi düşünceleri olduğunu görüyorum. Türkiye de kaykayın gelişmesi için gerçekten kaykaycıların düşünce yapılarının değişmesi gerek. Şuanki imkanlar iyi. Eskiden yurt dışından tahta sipariş ederdik şimdi giriyorsun Sbc de istediğine ulaşıyorsun alıyorsun siteden ihtiyaçlarını. Yakınındaki bir skate parka bi spota gidip kayabiliyorsun. İllaki etrafında kayan insanlar oluyor. Local kaykaycılara destek eskiye göre çok daha iyi. Kıymet bilmemiz gerek, kendiniz için kayın gerisi gelir şartlara çok takılı kalmamak lazım. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun bu sporu iyi yapmak mümkün günümüz şartları sponsorluklar eskiye göre iyi bunu benden duymak zordur tanıyan bilir. Ayrımcılık yapmayın hepimiz aynı sporu yapıyoruz. Çoğumuz aynı düşüncelere sahibiz zaten milyonların yaptıgı bi spor degil kaykay o yüzden birbirimize destek olmalıyız. Motoru servisten almaya gideceğim. Özetle aynı zevkler aynı sporlar çoğu zaman aynı müzikleri dinliyoruz bunun farkında olmak gerek.

Leave a Reply