Almost Uber White

Almost Uber White

Almost Uber White serisi kaykayın babası sayılan ve bunun yanında Almost’un kurucusu Rodney Mullen tarafından, bir kaykaycının ihtiyacı olan tüm özellikler en ince ayrıntısına kadar düşünülerek özel olarak dizayn edilmiştir.

Rodeny Mullen; günümüz kaykayının ve bir çok hareketin mucidi.

-Uber Light, deck içinde bir decke sahiptir. Dahili karbon fiber ultra hafiftir ve neredeyse metal kadar serttir. Ayrıca yanal sertliği de büyük ölçüde geliştirir, bununla beraber daha hafiftir ve normalden çok daha uzun süre dayanan doğaüstü bir popu vardır.

-Deck tümüyle karbondan yapılmış olsaydı hissiyatı ve sesi tıpkı metal gibi olurdu. Ancak 7 kat akça ağaç arasına gömüldüğünde metal hissi ortadan kalkıyor ve pop hissi mükemmel bir doğallıkta devam ediyor.

-Flip hareketlerin olabilmesi ayağınızın deckin kenarından tam olarak istediğiniz zamanda çıkmasına bağlıdır. Esneme minimalize edildiğinde flip hareketlerin başarısı maksimize edilir. Ve tabi ki Almost Uber bu konuda rakipsizdir.

-Deckin içinde ki karbon fiber yapı bir nevi inşaat demiri görevi görür. Tahta bununla desteklediğinde hücreler arasındaki yapı sağlamlaşır ve deck ömrü uzar.

-7 katmanın arasında konulan tüm bir karbon fiber bir mühendislik harikasıdır. Ağırlık tüm decke eşit şekilde dağılmıştır. Yani deck harika bir dengeye sahiptir.

-Ağırlık mükemmel dağıldığı için deck tüm hareketlerinize en hızlı şekilde tepki verir. Bu sayede flipler çok daha hızlı ve oturaklı olur.

-Son olarak katlar arasında kullanılan epoxy yapıştırıcı tüm yapıştırıcılar arasında en verimli, en uzun ömürlü ve en sağlam yapıştırıcıdır.

Uber’ler için:

Almost Uber White 8,0

Almost Uber White 8,25

Aşağıda ki videoda Almost Uber’in yapım süreci:

 

Almost Tarihi:
Almost 2003 yılında dünyadaki nerdeyse en iyi iki street kaykaycı ve bir çok temel kaykay hareketini bulan Rodney Mullen ve Daewon Song tarafından . Ayrıca günümüzde kullanılan eğimli kaykay Rodney Mullen tarafından geliştirilmiştir.

Daha fazla Almost ürününü buradan inceleyin.

Kaykay Seçiminde Destek

Sık sorulan sorular ve cevapları. 

Kaykay Dersleri-Kaykaya başlamak

Kaykayın Temeli Ollie

Tüm video arşivi için SBC YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz

Rodney Mullen videosu ile bu neşeli deck hikayesini sonlandırıyoruz…