Kerem Şahinoğlu

 

Destekçi: Enjoi

B: Nezaman nerede doğdun?
Kerem Şahinoğlu: 2000 yılının 24 martında istanbul üsküdar da dünyaya geldim

B: Henüz okula başlamamışken genç bir dimahken aklında yankılanan ilk anın ne?
Kerem Şahinoğlu: en belirgini henüz anaokuluna bile gitmiyorken annem beni uyutup dışarıya çıkmıştı. uyandığımda annemi etrafta arayıp bulamamıştım bu nedenle dışarıya bakmaya karar vermiş olmalıyım ki apartmana çıkar çıkmaz evin kapısı üstüme kapanmıştı:d çaresizce annemin gelmesini beklerken merdivenlerden hızlıca bir fare gelip önümde durup saniyelerce bakışmıştık. çok küçük olmama rağmen o anı unutamıyorum:)
Kerem Şahinoğlu: hayvanlarla ilk temastan olsa gerek:)
B: Hahahaha çok iyi peki farelere ve diğer hayvanlarla aran nasıl
Kerem Şahinoğlu: hayvanları, insanlardan daha fazla sevdiğim bir gerçek. hassas noktam diyebilirim, içimdeki sevgi tüm hayvanlara yeter<3 farelerde bana hep yer altını çağrıştırdığı için aramız gayet iyii
B: Çok iyi, hayvanlar bizi dünyaya bağlıyor gibi düşünüyorum bende. Ve yer altı yaratıcıları dünyası. Videolarındada bu konuda çalıştığın belli. İnstagramda paylaştıkların şahane. Demişken pantolon yapıyorsun. Baya da rahat ve hoş gözüküyorlar. Terziliğe nasıl merak sardın?
Kerem Şahinoğlu: dediğin gibi, o nedenle hayvanlara hak ettikleri sevgiyi vermek lazım diye düşünüyorum. ya aslında moda zaten hep beni çeken bir şey oldu kendimi bildigimden beri, giyimi ve tasarlamayı zaten çok seviyorum. ustune de annem moda tasarımcı, harika seyler yapıyor durum boyle olunca verdik kafa kafaya o bana öğretti ben ona şöyle olsun boyle olsun derken kendimizi pantolon yaparken bulduk:) minik bir tasarım markası acmayı planlıyoruz bakalım umarım her sey guzel olurrr


B: Vay be çok iyi. Arada bir adet peygamber mesleği edinmişsin. Eminim çok güzel şeyler yapacaksınız. Peki kurgu sevdasına nasıl kapıldın? Anladığım kadarıyla kurguculukta çalışmak, ilerlemekte senin için önemli konulardan birisi?
Kerem Şahinoğlu: umarım🤞kurgu video kurgu benim için ilahi bir şey. yani bir video ile oynamak, sesleri, görüntüleri birleştirmek, ve bunları kafanda birleştirip insanlara aktarmak beni her zaman büyülüyor. kaykayla da birleşince bu olay sahiden benim için kutsal bir şeye dönüşüyor. bu konu da kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirmek ileride güzel şeyler yapmak istiyorum, okul olsun, hayat olsun tek hedefim bunun üzerine. kelimelere sığmaz bu sevdam öyle söyliyim:]
B: umarım yaptıklarını bolca görür gelişimini izleriz. ozaman en sevdiğin filmler/yönetmenler, kitaplar ve oyunlar?
Kerem Şahinoğlu: film olarak vaz geçemediğim into the wild<3 the basketball daires, requiem for a dream ve şu sıralar coraline diyebilirim. en sevdiğim olaylarına düştüğüm yönetmen vince gilligan. kitaplarda çok fazla var ya kinyas ve kayra, trainspotting, snuff, civil disobedience, walden ou la vie dans les bois, lord byron şiirleri ve yine kitap olarak da into the wild vaz geçilmezim, çok fazla var<3 oyunlar, lol oynuyorduk cengo, izzet, ben karantina zamanında o kadar. onun harici en sevdiğim oyun skyrim olabilir.
B: İzlemekten en çok keyif aldığın kaykaycılar?
Kerem Şahinoğlu: nick michel, dane brady


B: Kaymayı en sevdiğin spot ve çekim yapmayı en çok istediğin spot?
Kerem Şahinoğlu: kaymayı en sevdiğim spot başakşehir sanırım, cennet gibi. çekim yapmayı en sevdiğim spot da meydan, çünkü şehrin en canlı yeri, ne olacağı belli olmuyor ve çekim yaparken farklı şeyleri kaydedebiliyorsun.
B: Hehehe meydanın hikayeleri… Ne görsem şaşırmam tadında biryer. En sevmediğin renk?
Kerem Şahinoğlu: sevmediğim renk yok:)
B: Heheh sana yakışan bir renk dünyası.. En çok üşüdüğün anın?
Kerem Şahinoğlu: uludağın zirvesine miniramp kurmaya gitmiştik. ciddi ciddi bunu yapmıştık:d ve ben zirveye çıkana kadar kamyonetin arkasında minirampin olduğu yerdeydim. arka tarafta ısı verecek bir şey olmadığı için buzdolabı gibi olmuştu içerisi ve ben zirveye çıktığımızda gerçek anlamda vücudumu hissetmiyordum soğuktan:d çılgın ve soğuk bir anıydı benim için.


B: 😄  Korkunç … Etrafındaki insanların pek sevmediği ama sen sevdiğin bir eylemin?
Kerem Şahinoğlu: et yemiyorum çoğu insan sevmiyor bu eylemi
B: Evet haklısın. Altında yatanı incelemenin eğlenceli olduğu bir konu et yememeye yada yemeye verilen tepkiler..tatil yapmayı en sevdiğin yer?
Kerem Şahinoğlu: evet öyle, çok derin bir konu… doğa ile iç içe olabildiğim her yer olabilir. bolu yedigöller diyebilirimm ama en sevdiğim.


B: En sevdiğin hareket?
Kerem Şahinoğlu: fakie big flip
B: Kaykay nedir, nerededir ve biryere gidiyor mudur? Kısaca kaykay için kurgu nedir?
Kerem Şahinoğlu: kaykay ilahi bir olay, dünyanın en güzel bağımlılığı, hayata dair tüm olguları unutabildiğin noktadır. gerçekten öyle, tahtanın üzerindeyken dünya ile bağlantın tamamen kesiliyor o an sadece kaykay ve sen varsın. terapi. özgürlüğü iliklerinde hissettiğin bir olay, çakralarını sürekli açan ve sana her zaman bir şeyler katan şeydir kaykay. bir ayrım olmadan kendini bulduğun yerdir. ve bence kaykayın şu an ki konumu ve gidişatı harika. ki gerçek kaykaycılar her zaman olduğu sürece de gittiği yer hep harika olacak diye düşünüyorum. gerçekten bu olayı yaratıcılıkla birleştiren kişiler oldukça ne olursa olsun her zaman yaşayacak bu kültür. kaykay yaratmaktır. düşünebildiğin her notkada yaratmaktır kaykayın kurgusu. düşünemediğin yerde bile vardır hatta:)


B: Tatmin edici oldu. İnsanın iliklerine işleyen bu durumu güzel anlattın. Ve söylediklerinin her birine katılıyorum. Bu şahane röportajın sonunu birde kendine sorduğun ve cevapladığın bir soru ile bitirelim mi?
Kerem Şahinoğlu: ouu bilemedim ne sorsam kendime
B: Yada son olarak söylemek istediğin?
Kerem Şahinoğlu: yaşamak haktır, et cinayettir‼️💖
B: Çoh iyi. Teşekkürler

Kerem Şahinoğlu: ben teşekkür ederim bedirhan abii
Kerem Şahinoğlu : abi sunu da aticaktim sana belki kullanirsin:d

B: Heheh sanırım kullanacağım